Інформація про розклад коштів на відшкодування вартості препаратів вартості інсуліну

ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ
КНП «МІСЬКА ПОЛІКЛІНІКА №9» ХМР, ЯКІ СТРАЖДАЮТЬ НА ІНСУЛІНОЗАЛЕЖНУ ФОРМУ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ, НАДАЄМО ВАМ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ПОМІСЯЧНИЙ РОЗКЛАД КОШТІВ НА ВІДШКОДУВАННЯ ВАРТОСТІ ПРЕПАРАТІВ ВАРТОСТІ ІНСУЛІНУ.
На виконання вимог Порядку відшкодування вартості препаратів інсуліну, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 № 239 “Деякі питання відшкодування вартості препаратів інсуліну”, та на підставі рішення 3 сесії Харківської міської ради 8 скликання від 24.02.2021 № 33/21 “Про внесення змін до 38 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 02.12.2020 № 2293/20 “Про бюджет Харківської міської ради з бюджету Харківської міської територіальної громади збільшено видатки по КПКВКМБ 0712144 “Централізована заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет” для забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну. Інформація про розподіл обсягу субвенції у 2021 р. на відшкодування вартості препаратів інсуліну КНП «Міська поліклініка №9» ХМР станом на 01.08.2021р.
З 1 жовтня 2021 року Національна служба здоров’я України розпочинає адмініструвати реімбурсацію інсулінів. Мета – забезпечити постійний доступ пацієнта до безоплатних препаратів інсуліну.
Програма реімбурсації інсулінів повністю відповідає меті трансформації системи охорони здоров’я. Створити універсальний доступ до медичних послуг для всіх громадян. Тобто, щоб кожна людина могла отримати потрібне їй лікування та препарати, гарантовані державою, безоплатно.
До 1 жовтня програма забезпечення інсулінами фінансувалася за субвенцією. Обсяги субвенції з центрального бюджету були недостатніми для забезпечення щоденної потреби пацієнтів препаратами інсуліну. В результаті місцеві бюджети змушені дофінансовувати програму. Разом з тим, співфінансування місцевих бюджетів було необов’язковим. В якихось регіонах робили це більш активно, в інших – менше. Такий підхід призводить до того, що пацієнти не отримують потрібні їм препарати в повному обсязі та постійно. Через недостатнє фінансування та особливо в період закінчення бюджетного року пацієнти, які потребують інсулінотерапії, змушені були приймати менші дози інсуліну, ніж їм призначено, або пропускати їх. Це впливало на їхній стан здоров’я та якість життя.
Національна служба здоров’я посилить контроль за випискою препаратів інсуліну відповідно до категоризації через застосування електронних інструментів. Діятиме електронний рецепт – такий, який зараз працює у програмі “Доступні ліки”. Схема отримання інсуліну така: лікар-ендокринолог складає план лікування і призначає певний препарат інсуліну. Потім виписати електронний рецепт відповідно до визначеного ендокринологом плану лікування зможе або лікар-ендокринолог, або сімейний лікар. Це підвищить комфорт для пацієнта та сприятиме кращому доступу до потрібних лікарських засобів. Головне, що повинен зробити пацієнт, – укласти декларацію з сімейним лікарем, щоб мати доступ до таких електронних рецептів від сімейних лікарів. Також пацієнту з діабетом потрібно найближчим часом відвідати ендокринолога. Це необхідно, щоб лікар створив індивідуальний план лікування і вніс його в електронну систему охорони здоров’я. На основі індивідуального плану лікування буде формуватися електронний рецепт на препарати інсуліну.
Кожен пацієнт буде верифікований через електронну систему охорони здоров’я. В електронній картці будуть зафіксовані його план лікування, дані про стан здоров’я, результати аналізів, інформація про лікарські засоби, які він отримав за електронним рецептом. Отже, вся інформація, необхідна для супроводу та лікування таких пацієнтів.
Чіткі правила та достовірні електронні дані дозволять бачити реальну картину споживання препаратів інсуліну, правильно розраховувати потребу в фінансуванні та розвивати програму реімбурсації інсулінів – розширюючи доступ до необхідних ліків для різних категорій пацієнтів.
До Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за Програмою медичних гарантій включено 76 препаратів інсуліну. З них 47 – повністю безоплатні. Подивитись ці препарати можна тут.
Звернуть увагу, що Реєстр складається з двох частин:
Перша: лікарські засоби, крім препаратів інсуліну – тобто ліки для лікування в амбулаторних умовах нецукрового діабету та розладів психіки та поведінки, епілепсії;
Друга: препарати інсуліну – для лікування в амбулаторних умовах цукрового діабету.