Skip to main content

Благодійний фонд “Громадянин” реалізовує програму “Кіборги”- cучасне протезування для українських військових, які втратили кінцівки/

Благодійний фонд “Громадянин” реалізовує програму “Кіборги” – сучасне протезування для українських військових, які втратили кінцівки. Наша мета – допомогти їм залишатись Супергероями із суперможливостями в мирному повсякденному житті завдяки сучасним технологіям протезування, фізичній та психологічній реабілітації.

Для цього ми працюємо за кількома напрямками: 
‒ фінансова допомога в протезуванні;
‒ консультування з питань протезування;
‒ психологічна підтримка та мотивуючі програми підтримки поранених за участю бійців, які на власному прикладі пройшли шлях від ампутації до активного життя;
‒ перекваліфікація ветеранів та допомога в опануванні нових професій;
‒ реабілітація та спорт;
‒ допомога вітчизняним центрам протезування.

«Мета програми — допомогти нашим героям бути супергероями у мирному житті. Ми хочемо, щоб не залишилося ветеранів з обмеженими можливостями.

Психологічну підтримку пропонують усім, але залучають фахівців лише за згоди пацієнтів. Частіше за такою допомогою звертаються саме члени родин військових, серед амбасадорів «Кіборгів» є військовий психолог, що може проконсультувати бійців. З таким спеціалістом бійці більш охоче йдуть на контакт, адже він краще розуміє стан військових.

«У психологічній підтримці опираємося на партнерів — у нас є дружні організації, що готові допомогти. Деколи достатньо розмови онлайн, але буває потреба і живого спілкування».

Закінчення війни не означатиме закінчення програми «Кіборги».Адже життя на протезі — це постійний процес.

«У нас є стратегічне бачення — підтримувати ветеранський спорт  і особливо спорт для тих, хто на протезі. Підтримувати повсякденну реабілітацію, бо для людей на протезі спорт — це не лише гобі, а необхідність, вони повинні підтримувати свою фізичну форму, бо будь-яка зміна ваги тягне за собою зміну кукси — а це потреба змінювати протез».

Поширювати інформацію про важливість протезування — одне із завдань фонду. Це роблять і амбасадори програми.