Skip to main content

ТИЖДЕНЬ ІМУНІЗАЦІЇ

З 24 квітня по 4 травня 2025 в Україні відзначається Тиждень з імунізації (з 24 по ЗО квітня — Всесвітній тиждень з імунізації; з 27 квітня по 4 травня — Європейський тиждень з імунізації).

Цей тиждень покликаний нагадати суспільству про важливу роль імунізації у збереженні здоров’я та профілактиці інфекційних захворювань. Адже, особливо в умовах воєнного стану вакцинація залишається одним із найефективніших методів захисту від небезпечних хвороб та їхніх ускладнень. Масове та регулярне проведення щеплень – це дієвий інструмент контролю над інфекціями, яким можна запобігти вакцинацією, заради майбутнього дітей України!

Вакцинація – найефективніше медичне втручання, винайдене людиною!

Вакцини — один із кращих інструментів, які в нас є для покращення здоров’я та добробуту в усьому світі. Вони вже понад 200 років захищають від хвороб, які загрожують життю та заважають нашому розвитку.

Досягнення вакцинації:

– До 1980 – ліквідовано натуральну віспу (ерадикація);

– У Європейському, Американському та Західно-тихоокеанському регіонах земної кулі – ліквідовано поліомієліт;

– В даний час за допомогою вакцин ми можемо запобігти 30 інфекційних захворювань;

– Епідеміологічне благополуччя;

– Вакцинація на рівні 95% забезпечує покращення епідемічної ситуації у країні – коли спалахи інфекційних захворювань неможливі;

– Економічне благополуччя;

– Вакцинація – унікальна ланка у створенні колективного імунітету – захист навіть тих, хто не вакцинований чи має протипоказання.

Згідно з даними ВООЗ, з 1974 року завдяки щепленням у світі вакцини врятували 154 мільйони життів – тобто більше 3 мільйонів життів на рік або 6 життів щохвилини.

Завдяки вакцинації людство перемогло натуральну віспу. В світі більше не фіксуються випадки натуральної віспи – небезпечної хвороби, внаслідок якої помирало 3 з 10 захворілих.

1979 році Всесвітня організація охорони здоров’я означила її як викорінену хворобу, що стало результатом скоординованих зусиль медиків із багатьох країн, але ключове значення в досягненні такого результату мала саме масова вакцинація.

Захворюваність на поліомієліт знизилася на 99%. Щорічно понад 750 тисяч дітей уникають інвалідності.

Знизився рівень захворюваності на правець, дифтерію, кашлюк, і краснуху. Смертність від кору знизилася на 75% . Щорічна смертність новонароджених від правця знизилася в понад 13 разів.

Проведення масових кампаній з вакцинації світ наблизився до викорінення поліомієліту, у 1988 році – вірус циркулював у 125 країнах світу, а кількість випадків захворювання сягала 350 тисяч. Зараз залишилося всього дві країни, де досі циркулює “дикий” вірус поліомієліту – Афганістан та Пакистан;

Важливо також зазначити, що вірус поліомієліту 2 та 3 типів вже викорінено, і наразі в світі фіксується лише вірус поліомієліту 1 типу.

Вакцини від хвороб які входять до Календаря профілактичних щеплень є безоплатними. КНП « Міська поліклініка №9» повністю забезпечена вакцинами.

Щеплення — це турбота про себе, своїх дітей, батьків, вклад у безпечне майбутнє, де інфекції більше не визначають долі.

Презентація – Тиждень імунізації 2025