Skip to main content

Кабінет офтальмолога

Лікар-офтальмолог (окуліст) – це лікар який спеціалізується на діагностиці, лікуванні і профілактиці хвороб очей. Офтальмолог займається лікуванням і попередженням часткової і повної втрати зору. Значна частина того, що лікує лікар-офтальмолог – це патологія зору, яку провокують інші хвороби або критичні для організму ситуації (гіпертонічна хвороба, патологічна вагітність, атеросклероз, цукровий діабет, ниркові патології).

 

 

 

 

 

 

 

Лікар – офтальмолог  Хорольская Ірина Олександрівна, Завідувач відділення “вузьких фахів” – Телефон відділення (057) 725-56- 19

№ кабінета503 – п’ятий поверх  (вул.Роганська 130А, КНП “МП№9” ХМР)

Кваліфікаційна категорія –  лікар вищої категорії

 

Стаж роботи за фахом – 18 років

Графік роботи:
переглянути на сайті поліклініки

 


 

Лікар дитячий офтальмолог – Рижова Ірина Анатоліївна

№ кабінета – 501– п’ятий поверх  (вул.Роганська 130А, КНП “МП№9” ХМР)

Кваліфікаційна категорія –  лікар вищої категорії

 

Стаж роботи за фахом – 20 років

Графік роботи:
переглянути на сайті поліклініки

 

Кабінет лікаря-офтальмолога оснащений:

  • набір пробних лінз з пробними оправами;
  • таблиці для визначення цветоощущения;
  • автоматичний рефлектометр;
  • набір скласконический лінійок;
  • щілинна лампа стаціонарна;
  • електричний офтальмоскоп;
  • тонометр аппланационный Маклакова;
  • периметр;
  • тонометр ІВТ;
  • векорасширитель;
  • векоподемник;
  • бінокулярна лінза;
  • рефрактометр (вимір рефракції ока);
  • діоптриметр (вимір сили скла в окулярах).

На первинному прийомі лікар-офтальмолог: збирає анамнез у пацієнта і скарги на момент огляду. Робить візуальний огляд і огляд за допомогою щілинної лампи. Додатково робиться офтальмоскопія (дослідження очного дна – тонометрію, вимір внутрішньоочного тиску) і глибше обстеження біомікроскопію.

Довгий час окуляри залишаються найпоширенішим засобом боротьби з поганим зором. Вони прості у використанні і доступні за ціною. Але щоб окуляри дійсно приносили користь, необхідно їх правильно підібрати.

Непідходящі окуляри можуть завдати значної шкоди здоров’ю очей і ослабити зір. Носіння неправильно підібраних, а також неякісних окулярів викликає процес звикання, організм людини намагається компенсувати оптичні спотворення і зір погіршується ще більше. Тому придбавати окуляри потрібно тільки після обстеження лікаря-офтальмолога, який допоможе їх підібрати.

Досвідчені фахівці-офтальмологи, працюючі в нашій поліклініці, допоможуть підібрати окуляри кожному пацієнтові, що потребує корекції зору, і зроблять це виходячи з індивідуальних особливостей пацієнта.

Фахівці КНП “Міська поліклініка № 9” ХМР звертають увагу пацієнтів на необхідність регулярного визначення рівня внутрішньоочного тиску, що є одним з компонентів ранньої діагностики первинної глаукоми. Як відомо, виявлення патологічного процесу на ранніх стадіях розвитку багато в чому визначає ефективність лікування і прогноз в цілому.

Глаукома – це велика група захворювань, що характеризується постійними або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску (ВГД), порушенням зорових функцій, атрофією зорового нерва (глаукомная оптична нейропатія).

Погіршення зору відбувається поступово, тому дуже часто людина навіть не помічає, коли саме цей початок відбуватися. Адже саме на найперших етапах погіршення є можливість щось виправити: менше проводити часу за комп’ютером, є корисні для зору продукти і так далі. Тому періодично зір необхідно перевіряти, особливо, якщо ви почали помічати, що стали бачити гірше.

Метод офтальмоскопії застосовується при огляді очного дна і дослідженнях прозорості середовищ ока з метою діагностики очних захворювань, або захворювань інших внутрішніх органів і нервової системи, симптоми яких мають локалізацію в очному дні.

Періодично проходити процедуру офтальмоскопії очного дна слід кожному. Проте є категорії пацієнтів, яким необхідно призначати обстеження очного дна особливо часто. Це вагітні жінки і люди, що мають хронічні захворювання, які можуть мати побічні симптоми у вигляді проблем з сітківкою (наприклад, ті, хто хворіє на цукровий діабет).

Найчастіше діагностику очного дна призначають для дослідження патологій сітківки, які можуть бути самостійним захворюванням, а можуть бути симптомом ряду інших хвороб.

Причиною хворобливого стану сітківки може стати запалення, або захворювання не запального характеру, які прийнято називати ретинопатіями. Дуже часто так само страждає сітківка при захворюваннях діабетом, гіпертонією, туберкульозом, сифілісом і патологіях бруньок.

Зокрема, діабетична ретинопатія характеризується появою аневризми, при якій обмежується розширення просвіту судин сітківки. У серйозних випадках пацієнтові може загрожувати відшарування сітківки, яка не дає про себе знати хворобливими відчуттями, але має симптоми у вигляді погіршення гостроти зору, “туманної пелени” перед очима. Її можна діагностувати при дослідженні очного дна по нерівності сітківки або специфічному підвищенню, яке нагадує собою пухир.

Існує також ряд генетичних захворювань сітківки, які характеризуються поступовим її руйнуванням і скупченням пігменту. Один з відомих усім симптомів – це “куряча сліпота”, яка згодом може привести до повної втрати зору. Своєчасна перевірка очного дна дозволить уникнути таких неприємних наслідків.

Обстеження і виявлення глаукоми.

Выявление глаукомы на ранних стадиях может существенно облегчить процесс лечения и уберечь от потери зрения. Для обследования при глаукоме необходимо измерить внутриглазное давление, обследовать глазное дно, диск зрительного нерва и проверить поля зрения. По результатам проведенной диагностики врач сможет назначить наиболее подходящий для пациента метод лечения заболевания глаукома и при необходимости своевременно направить в стационар.

Глаукома – це хронічне прогресуюче захворювання очей, що супроводжується підвищенням внутрішньоочного тиску, вражає зоровий нерв і призводить до сліпоти.

Кількість пацієнтів з цим захворюванням у світі більше 80 мільйонів з них 28 мільйонів втратили зір і осліпнули у зв’язку з цим захворюванням. У Україні глаукома займає перше місце серед причин інвалідності по зору.

Частенько захворювання починається і протікає непомітно для хворого. Ось чому для своєчасного виявлення глаукоми усім пацієнтам, старше 40 років, необхідно регулярно – один раз в рік, вимірювати внутрішньоочний тиск.

Слід взяти до уваги, що на підвищення внутрішньоочного тиску можуть вказувати наступні ознаки:

  • затуманення в очах;
  • поява “сітки перед очима”;
  • наявність “веселкових кругів” при погляді на світло;
  • різь в очах;
  • помірні болі в очах;
  • головні болі;
  • погіршення зору у сутінках.

У КНП “Міська поліклініка № 9” ХМР створені необхідні умови для перевірки свідчень внутрішньоочного тиску, постійно ведуть прийом кваліфіковані лікарі-окулісти (кабінет № 503, 5-й поверх), які перевіряють рівень внутрішньоочного тиску.

Перевірка зору.

Погіршення зору відбувається поступово, тому дуже часто людина навіть не помічає, коли саме цей початок відбуватися. Адже саме на найперших етапах погіршення є можливість щось виправити: менше проводити часу за комп’ютером, є корисні для зору продукти і так далі. Тому періодично зір необхідно перевіряти, особливо, якщо ви почали помічати, що стали бачити гірше.

Підбір окулярів для зору.

Окуляри як і раніше залишаються найпоширенішим засобом боротьби з поганим зором. Вони прості у використанні і доступні за вартістю. Непідходящі окуляри можуть завдати значної шкоди здоров’ю очей і ослабити зір. Носіння неправильних, неякісних окулярів викликає процес звикання, організм людини намагається компенсувати оптичні спотворення і зір погіршується ще більше. Купуйте окуляри тільки після обстеження лікаря. Оправа окулярів має бути зручна навіть при тривалому носінні. Вибрати окуляри допоможе лікар-офтальмолог. У нашому відділенні фахівець підбере Вам окуляри для зору строго по Ваших індивідуальних особливостях, з урахуванням усіх нюансів.

Обстеження переднього відрізку очей (біомікроскопія).

Офтальмологічне відділення оснащене сучасним устаткуванням. До його складу входить щілинна лампа, для огляду переднього і заднього відрізку очей, прямий офтальмоскоп, призначений для огляду очного дна.

Біомікроскопія – метод дослідження середовищ і тканин ока з використанням щілинної лампи – діагностичного інструменту з сильним мікроскопом і вузьким променем світла. При дослідженні промені світла спрямовуються на око і всередину його. Лампа дозволяє отримати особливе зображення рогівки, внутрішньої камери ока, кришталика, склоподібного тіла. Лікар проведе ретельне обстеження, у тому числі тест на дегенерацію рогівки, присутність в ній чужорідних часток, запалення внутрішньої камери ока, на катаракту, пухлини або порушення кровоносних судин в райдужці. Під час обстеження стану ока зсередини лампа допомагає виключити сотні варіантів порушень і поставити точний діагноз.

На первинному огляді лікар- дитячий офтальмолог збирає анамнез і скарги пацієнта на момент огляду.

Перевірка гостроти зору, огляд переднього відрізку ока на щілинній лампі, офтальмоскопія (дослідження очного дна) за допомогою циклоплегии (розширення зіниці), дослідження рефракції ока і комп’ютерна діагностика.

Підбір окулярів для зору. Найвірніший спосіб боротьби з поганим зором при будь-якій патології, порушення рефракції. Але щоб окуляри приносили користь їх необхідно підібрати правильно виходячи з правильної діагностики. Лікування запальних захворювань переднього відрізку ока; Алергічних коньюктевитов; Тренування резервів акомодації при порушеннях рефракції (апаратне лікування).

ГРАФІК ПРИЙОМУ ЛІКАРІВ ДИВИТЕСЯ НА САЙТІ ПОЛІКЛІНІКИ.